Základná otázka – prečo si zaobstarať klimatizáciu?

Obzretím sa na letá posledných pár rokov je možné vytušiť, že sa s podnebným pásmom, v ktorom sa Slovensko nachádza, niečo deje. Otepľuje sa a tým pádom sa nám prehrieva interiér bytov, domov, kancelárií. Výrazným spôsobom tomu napomáha trend zatepľovania bytov a domov s čím ďalej tým hrubšou izolačnou vrstvou. To má za následok podstatné zníženie nákladov na vykurovanie, čo je pozitívne v zimnom období, ale na druhej strane, ak sa takýto dom v lete prehreje, je zložitejšie dostať toto teplo von. Moderné stavby majú povinnosť mať inštalovanú rekuperáciu vzduchu, ktorá svojím princípom dom vyvetrá a vie znížiť teplotu v interiéri, ale len na úroveň teploty okolitého vzduchu.

Najjednoduchším riešením, ako problém s prehrievaním interiéru vyriešiť, je inštalácia klimatizácie, ktorá nám však môže vyriešiť ďaleko viacej vecí než len chladenie.

V praxi sa bežne na obhliadkach stretávame s myšlienkou zákazníkov, že veď nebudú mať klimatizáciu pustenú stále. Len si vychladia priestor a vypnú ju. Toto je jedna z najväčších chýb, ktorej sa zákazníci dopúšťajú a dosahujú tým neefektívnu a nezdravú prevádzku klimatizácie. Preto ku klimatizácii vždy dostanú detailné školenie ako klimatizáciu využívať čo najefektívnejšie a čo najzdravšie. Už len samotný návrh umiestnenia a potrebného výkonu vie v budúcnosti predísť zdravotným rizikám pri používaní.


Skutočné „PREČO?“ sa teda dá zhrnúť do jediného bodu: Zníženie teploty v interiéri na požadovanú a stabilnú úroveň, čo najtichšie, s čo najvyššou možnou energetickou efektivitou a s čo najmenším dopadom na zdravie zákazníka.

Ak by ste sa neuspokojili len so základnou ponukou klimatizácie je v dnešnej dobe už viac-menej pravidlom, že každá klimatizácia poskytuje niečo navyše:

  • Pokročilá filtrácia vzduchu plazmovým filtrom na úroveň mikročastíc a baktérií (úplné vyčistenie vzduchu)
  • Ionizácia vzduchu (zvýšenie kvality vzduchu)
  • Možnosť ovládania klimatizácie cez Wifi
  • Možnosť energeticky úsporného kúrenia s klimatizáciou
  • Rôzne možnosti distribúcie vzduchu do priestoru (priamy prúd vzduchu, bezprievanové prevedenie a pod.)

Z našej dlhoročnej praxe už vieme povedať to, že pokiaľ zákazník doma nevyskúšal klimatizáciu, nevie o čo prichádzaNejedná sa o malú investíciu do pohodlia, ale na druhej strane, ak je klimatizácia optimálne navrhnutá, vie maximalizovať komfort bývania, či produktivitu práce počas celého roku.